image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Wielkanoc z PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2023 10:07

Więcej…Podczas kolejnych Świąt Wielkanocnych Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju pamiętał o osobach/rodzinach potrzebujących. Tuż przed świętami wydano 110 paczek z pomocą żywnościową a wartość oszacowano na 7 700zł. Produkty do paczek pozyskane podczas zbiórek na terenie miasta oraz wsparcia "Biedronki" tzw. E-kody.

Ponadto 90 osób wzięło udział dnia 13.04.2023 r. w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie poprzedzone było warsztatami w przygotowaniu stroików, malowania pisanek oraz pieczenia babeczek. Uczestniczyły w nim osoby samotne, opuszczone, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej oraz uchodźców z Ukrainy.

Więcej…
 
Pomoc dla mieszkańców wschodniej Ukrainy PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2023 09:46

Więcej…Z inicjatywy OR PCK w Biłgoraju i przy pomocy wolontariuszy, zorganizowano zbiórka darów żywnościowych, ciepłej odzieży, bielizny, kocy itp. oraz produkowano "domowym sposobem" świece do ogrzania się i uzyskania światła dla mieszkańców wschodniej Ukrainy (okręg charkowski).

Dary przy współpracy z UK Stowarzyszeniem NEW BORATYN FOUNDATION zostały przetransportowane na wschodnią Ukrainę.

Więcej…
 
Noworoczne Spotkanie HDK PCK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 stycznia 2023 08:38

Więcej…8 stycznia 2023 roku, przy okazji akcji poboru krwi w Tarnogrodzie odbyło się spotkanie opłatkowe Honorowych Dawców Krwi PCK Ziemi Biłgorajskiej.

Odrestaurowany i zmodernizowany budynek dawnej synagogi, był nie tylko skarbnicą wiedzy ale i miejscem czynienia dobra, dzielenia się krwią. Chcemy w ten sposób integrować środowisko Honorowych Dawców Krwi, pokazywać, że tworzy wspólnotę rodzinną, wspólnotę osób, których łączy chęć i działanie na rzecz życia i zdrowia innych.

Poprawiony: poniedziałek, 09 stycznia 2023 08:42
Więcej…
 
Wieczerza Wigilijna dla potrzebujących PDF Drukuj Email
sobota, 24 grudnia 2022 07:51

Więcej…22.12.2022 r. w lokalu Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, przy wsparciu lokalnych sponsorów i Caritas, przygotował wigilię dla 70 osób samotnych, opuszczonych i ubogich.

Uczestniczyli w niej także Ukraińcy, którzy uciekając przed piekłem wojny znaleźli schronienie na Ziemi Biłgorajskiej. W obecności Księży - parafii rzymskokatolickiej oraz prawosławnej, starosty biłgorajskiego, komendanta państwowej straży odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu z klubu seniora Raj oraz grupy wiernych wyznania prawosławnego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 50