image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Projekt na rzecz rozwoju wolontariatu PDF Drukuj Email
piątek, 19 listopada 2021 13:00

Drodzy Krwiodawcy - koordynatorzy i organizatorzy akcji poboru krwi w powiecie biłgorajskim.

Więcej…Lubelski Oddział Okręgowy PCK w Lublinie przy współudziale z placówkami rejonowymi PCK, realizuje projekt na rzecz rozwoju wolontariatu osób dorosłych w zakresie wzmacniania ruchu honorowego krwiodawstwa.

Projekt skierowany jest do krwiodawców oraz koordynatorów i organizatorów akcji poboru krwi. Na terenie powiatu biłgorajskiego mamy kilkanaście osób bardzo aktywnych w dziedzinie honorowego krwiodawstwa. Pragnieniem naszym jest, aby te osoby oraz osoby chętne do działania wzięły udział w projekcie, którego efektem będzie wypracowanie pozytywnego wizerunku i kompetentnego wolontariusza-krwiodawcy działającego na rzecz rozwoju krwiodawstwa.

Więcej…
 
Biłgorajski Oddział PCK wsparł potrzebujących PDF Drukuj Email
wtorek, 19 października 2021 14:11

Paczki żywnościowe, talerz ciepłej zupy, słodkie babeczki i chleb. Takie dary otrzymały osoby potrzebujące, które dnia 18.10.2021 r. przyszły do biłgorajskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Łącznie wydano 50 paczek i ponad 100 talerzy zupy.

Więcej…Akcja łączy w sobie trzy wydarzenia. - Obchodzimy Dzień Chleba, Dzień Żywności i Dzień Walki z Głodem. W związku z tym chcieliśmy w sposób szczególny wyjść do osób potrzebujących. Częstowaliśmy wszystkich talerzem ciepłej zupy, chlebem i słodkościami. Każdy także otrzymał paczkę żywnościową i specjalnie na tę okazję upieczony świeży bochen chleba. Były również kanapki ze smalcem wiejskim i domowe ogórki - poinformował Kierownik Biura Edward Kurzyna.

Poprawiony: wtorek, 19 października 2021 14:15
Więcej…
 
Wojewódzka Czerwonokrzyska Senioriada w Biłgoraju PDF Drukuj Email
środa, 01 września 2021 07:34

Więcej…Czternaście drużyn reprezentujących poszczególne powiaty województwa lubelskiego, wzięło udział w Wojewódzkiej Senioriadzie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wydarzenie odbyło się 31.VIII 2021 r. na obiektach OSiR, a ich organizatorem był Oddział Okręgowy PCK w Lublinie, Oddział Powiatowy PCK w Biłgoraju oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

Senioriada to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla członków klubu seniora projektu CZAS. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i aktywnie spędzić czas. Celem wydarzenia była przede wszystkim integracja oraz dobra zabawa w miłej, przyjacielskiej atmosferze.

Poprawiony: środa, 01 września 2021 07:41
Więcej…
 
Kursy pierwszej pomocy wśród krwiodawców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 lipca 2021 11:10

Więcej…Dzięki darowiźnie pieniężnej otrzymanej od firmy MODEL Opakowania w Biłgoraju na realizację projektu pt. Oddaj krew - naucz się pierwszej pomocy i zostań ratownikiem życia w PCK rozpoczęto prowadzenie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród osób którzy rozpoczęli przygodę z oddawaniem krwi.

Z uwagi na wagę poruszanych tematów i ćwiczeń, zainteresowanych  osób jest wiele. Wszystkich krwiodawców chętnych ukończeniem kursu i otrzymaniem certyfikowanego zaświadczenia zachęcamy do zapisywania się w biurze PCK.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 50