image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Pogoda sprzyjała krwiodawcom !!! PDF Drukuj Email
środa, 21 czerwca 2023 07:46

Więcej…Mimo że dwie godziny przed wyruszeniem cyklistów na trasę, padał ciągły deszcz, to pogoda zmieniła się z chwilą wyjazdu. Przy pięknej słonecznej pochodzie odbył się VII Rowerowy Rajd Gwiaździsty Honorowych Dawców Krwi Ziemi Biłgorajskiej do Tarnogrodu.

Blisko 80 cyklistów z pięciu miejscowości wyruszyło na trasę, by spotkać się w Tarnogrodzie. O godz. 15:00 w zabytkowym kościółku Św. Rocha uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, a następnie przemieściliśmy się nad stawy rybne, by tam przy grilu i obficie zastawionym stole uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień CK i CP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 maja 2023 12:11

Więcej…Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju zorganizował 08.05.2023 r.  obchody Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

W programie przemarsz wolontariuszy, działaczy i pracowników PCK ulicami miasta (w tym ulicą Czerwonego Krzyża) a następnie przed biurem OR PCK przy ul. 3-go Maja 79,  hepening podczas którego odśpiewano pieśni o Czerwonym Krzyżu oraz wysłuchano informacji o historii powstania CK.

Wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek podczas którego wspominano pobyt delegacji na obchodach w Solferino (we Włoszech) w 2019 r.

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2023 12:15
Więcej…
 
Wielkanoc z PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2023 10:07

Więcej…Podczas kolejnych Świąt Wielkanocnych Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju pamiętał o osobach/rodzinach potrzebujących. Tuż przed świętami wydano 110 paczek z pomocą żywnościową a wartość oszacowano na 7 700zł. Produkty do paczek pozyskane podczas zbiórek na terenie miasta oraz wsparcia "Biedronki" tzw. E-kody.

Ponadto 90 osób wzięło udział dnia 13.04.2023 r. w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie poprzedzone było warsztatami w przygotowaniu stroików, malowania pisanek oraz pieczenia babeczek. Uczestniczyły w nim osoby samotne, opuszczone, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej oraz uchodźców z Ukrainy.

Więcej…
 
Pomoc dla mieszkańców wschodniej Ukrainy PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2023 09:46

Więcej…Z inicjatywy OR PCK w Biłgoraju i przy pomocy wolontariuszy, zorganizowano zbiórka darów żywnościowych, ciepłej odzieży, bielizny, kocy itp. oraz produkowano "domowym sposobem" świece do ogrzania się i uzyskania światła dla mieszkańców wschodniej Ukrainy (okręg charkowski).

Dary przy współpracy z UK Stowarzyszeniem NEW BORATYN FOUNDATION zostały przetransportowane na wschodnią Ukrainę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 49