image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Spotkanie Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
piątek, 25 listopada 2022 09:09

Więcej…Po przerwie wywołanej pandemią Covid-19, 24.11.2022 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się spotkanie Honorowych Dawców Krwi z powiatu biłgorajskiego. Organizatorem wydarzenia był biłgorajski Oddział PCK, a spotkanie odbyło się w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Powiat biłgorajski wyróżnia się na tle Lubelszczyzny pod względem liczby Honorowych Dawców Krwi i liczby organizowanych akcji terenowych. W skali tego roku jest to już około 50 akcji, z liczbą pobranych blisko 2300 donacji donacji. Były one organizowane przez klubu honorowych dawców krwi, stowarzyszenia i osoby indywidualne w ścisłej współpracy z OR PCK w Biłgoraju i RCKiK w Lublinie oraz w partnerstwie z samorządami, instytucjami czy parafiami. Dużym zainteresowaniem cieszą się terenowe akcje krwi organizowane w szkołach.

Więcej…
 
Spotkanie z Polską - Drogi do Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2022 15:51

Więcej…W 104 rocznicę odzyskania niepodległości Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju zorganizował uroczyste spotkanie integracyjne działaczy PCK z uchodźcami pt. "Spotkanie z Polską - Drogi do Niepodległości".

To święto łączy wszystkich Polaków, a w tym roku również uchodźców, których gościmy w naszym społeczeństwie. Dzielimy się radością i dumą z ogromnego sukcesu sprzed 104 lat, które młodzież zrzeszona w SIM PCK przygotowała w formie slajdów. Podczas wspólnego śpiewu najpiękniejszych pieśni patriotycznych rozpalaliśmy nasze serca miłością do Polski.

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2022 15:55
Więcej…
 
Zaduszki - Polsko-Ukraińskie tradycje obchodzenia święta zmarłych PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2022 08:22

Więcej…1 i 2 listopada przypada dzień wspomnienia, pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych oraz tych którzy zginęli w obronie ojczyzny. Aby zachować pamięć o tych co odeszli do wieczności i potrzymać dziedzictwo wspólnoty narodów w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju odbyło się spotkanie polsko-ukraińskie podczas którego zapalono światło oraz odmówiono modlitwę za wszystkich zmarłych.

Podczas spotkania uczestnicy podzielili się wiedzą o praktykach, wierzeniach i obrzędach  związanych ze świętem zmarłych.

Więcej…
 
Światowy Dzień Chleba, Walki z Głodem i Niedożywieniem oraz Ukraiński Dzień Kozactwa PDF Drukuj Email
środa, 19 października 2022 08:57

Więcej…Dnia 18.10.2022 r. przy pięknej jesiennej pogodzie odbyła się uroczystość PCK w Biłgoraju poświęcona Światowemu Dniu Chleba, Walki z Głodem i Niedożywieniem oraz Ukraińskiego Dniu Kozaków Dońskich.

Uroczystości odbywały się przy OR PCK gdzie rozdawano potrzebującym talerz gorącej zupy, chleb, kanapki oraz paczki. Część integracyjna z uchodźcami odbyła się w miejskim parku Solidarności, gdzie przy odpowiedniej dekoracji, z udziałem dzieci odbyła się część patriotyczna podczas której padały słowa podziękowania dla Polaków za ofiarność i pomoc narodowi ukraińskiemu.

Poprawiony: środa, 19 października 2022 12:35
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47