image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
W PCK trwają przygotowania do pomocy Świątecznej PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2020 12:51

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju w ramach działań humanitarnych, prowadzi wydawanie żywności dla ok. 300 rodzin, w tym 800 osób (rodzin skierowanych przez MOPS i GOPS Biłgoraj) z programu Pomocy UE.

Czynione są również  przygotowania w ramach akcji "Wielkanoc z PCK" do udzielenia pomocy żywnościowej na święta dla najuboższych mieszkańców naszego rejonu.

Dokonujemy w miarę naszych możliwości finansowych zakupów pewnych art. żywnościowych i środków czystościowych, oraz otrzymaliśmy bądź najbliższym czasie otrzymamy jajka (ferma drobiu P. Dzidów z  Bidaczowa St.) , wędliny (Masarnia P. Wasągów), mąka (Młyn P. Jargiełów z Zagumnia), babki świąteczne (piekarnia P. J. Borowca i T. Szczachora), pudełka (MODEL Opakowania).

Więcej…
 
Prośba PCK o wsparcie działań związanych z niesieniem pomocy PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:30

Więcej…W ramach podejmowanych obecnie działań prowadzimy dystrybucję żywności dla osób potrzebujących, samotnych i w podeszłym wieku z możliwością dowożenie do domu.

Pomocą żywnościową obejmujemy 280 rodzin (blisko 800 osób) z terenu miasta  Biłgoraj i Gminy Biłgoraj. Ponadto nasze siostry PCK sprawują opiekę nad osobami chorymi w domu, dostarczając im żywność oraz inne czynności niezbędne w normalnym funkcjonowaniu.

 

Załącznik:

Poprawiony: środa, 25 marca 2020 12:33
 
Opieka PCK nad chorym w domu w okresie pandemii PDF Drukuj Email
środa, 25 marca 2020 12:16

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju mimo zagrożenie epidemiologicznego  sprawuje usługi opiekuńcze  dla osób chorych, samotnych lub w rodzinie której członkowie nie są wstanie zapewnić opieki i niepełnosprawnych. Ta grupa osób jest szczególnie narażona zakażeniem ze względu na wiek, stan zdrowia i inne okoliczności, które powodują obniżenie odporności. Usługi świadczone są z bezwzględnym przestrzeganiem zasad higieny osobistej z wykorzystaniem środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej. Opiekunka ma stały kontakt telefoniczny z podopiecznym.

Więcej…
 
Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju PDF Drukuj Email
wtorek, 18 lutego 2020 12:56

Więcej…17 lutego br., odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego  Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Przedstawiono na nim sprawozdanie z kadencji 2016 - 2020 i wybrano nowy zarząd na kadencję 2020-2024.

W sprawozdaniu znalazł się krótki rys historyczny z okazji 100-lecia PCK w Biłgoraju. Przypomniano także, iż w okresie sprawozdawczym Zarząd Rejonowy PCK w swej działalności realizował zadania wynikające ze statutowych powinności, oraz bieżących potrzeb środowiska i możliwości ich realizacji.

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 13:13
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37