image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Wielkanoc z PCK 2021 PDF Drukuj Email
wtorek, 06 kwietnia 2021 10:37

Więcej…Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju pomaga na Wielkanoc rodzinom najuboższym. Z zakupionych ze środków PCK oraz otrzymanych  produktów  żywnościowych przygotowano 70 paczek, które trafią za pośrednictwem druhów strażaków z OSP w Biłgoraju i pracowników socjalnych GOPS do rodzin wskazanych przez OPS i podopiecznych PCK. Wszystkim którzy zaangażowali się w pozyskanie środków oraz produktów  serdecznie dziękujemy. W sposób szczególny dziękujemy przedsiębiorcom za darowiznę rzeczową: Masarni WASĄG, Fermie drobiu DZIDO, właścicielom Młyna w Zagumniu, Piekarni Szcząchor i Borowiec.

 
Nowe pomieszczenie na Klub Krwiodawców PDF Drukuj Email
piątek, 12 lutego 2021 10:18

Więcej…Krwiodawcy z Biłgoraja mają swoje pomieszczenie w PCK w Biłgoraju - klub na prowadzenie spraw organizacyjnych.

Dzięki darczyńcom materiałów budowlanych oraz wytrwałej  pracy wielu osób zaangażowanych w adaptacje pomieszczenia po byłej kotłowni w PCK w Biłgoraju, udało się zorganizować pomieszczenie na Klub Krwiodawców. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano dnia 11.02.2021 r. - w dzień Światowego Dnia Chorego - którym krwiodawcy poprzez dar krwi, dają nadzieję na wyleczenie.

Koszt prac wraz z materiałami oszacowano na 12 tys. zł. Wszystkie materiały i prace budowlano-wykończeniowe udało się wykonać bez obciążania kosztami PCK.

Więcej…
 
XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Krwiodawców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lutego 2021 12:31

Więcej…Dnia 30 stycznia w Majdanie Sieniawskim woj. podkarpackie, odbyło się  Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Honorowych Dawców Krwi oraz działaczy i sympatyków. Organizatorem spotkania był Klub HDK "Nadzieja" przy OSP w Majdanie Sieniawskim wraz z Krajowym Kapelanem HDK o. płk. rez. Zenonem Surmą oraz Kapelan HDK Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Ryszard Ostasz proboszcz parafii Tuczępy.

Krwiodawców z powiatu biłgorajskiego reprezentowali wraz ze sztandarem PCK przedstawiciele środowiska z miasta Biłgoraj, Majdanu Starego i Aleksandrowa pod opieką duchową ks. Adriana Borowskiego parafia Oleszyce  i ks. Kamila Kossaka parafia Majdan Stary.

Więcej…
 
Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:22

Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju od wielu lat wspiera osoby biedne,  samotne, starsze i chore w godnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…Święta to czas radości, miłości ale i wiary w dobrych i życzliwych ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym. To trudny okres dla osób ubogich. Aby im pomóc PCK zorganizował wyjątkową akcję - świąteczną paczkę dla potrzebujących, którą pragniemy objąć blisko 150 osób, w tym dla 50 samotnych z potrawami wigilijnymi. W te święta dzięki współpracy z OPS i szkołami, chcemy dotrzeć do seniorów i osób potrzebujących pomocy, pomimo trudności. W przypadku gdy osoba potrzebująca nie będzie mogła zgłosić się do nas to wolontariusze udadzą  się do każdego z podopiecznych z paczką, wigilijnym posiłkiem i świąteczną ozdobą.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020 14:38
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50