image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Spotkanie z Polską - Drogi do Niepodległości PDF Drukuj Email
piątek, 11 listopada 2022 15:51

Więcej…W 104 rocznicę odzyskania niepodległości Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju zorganizował uroczyste spotkanie integracyjne działaczy PCK z uchodźcami pt. "Spotkanie z Polską - Drogi do Niepodległości".

To święto łączy wszystkich Polaków, a w tym roku również uchodźców, których gościmy w naszym społeczeństwie. Dzielimy się radością i dumą z ogromnego sukcesu sprzed 104 lat, które młodzież zrzeszona w SIM PCK przygotowała w formie slajdów. Podczas wspólnego śpiewu najpiękniejszych pieśni patriotycznych rozpalaliśmy nasze serca miłością do Polski.

Poprawiony: piątek, 11 listopada 2022 15:55
Więcej…
 
Zaduszki - Polsko-Ukraińskie tradycje obchodzenia święta zmarłych PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2022 08:22

Więcej…1 i 2 listopada przypada dzień wspomnienia, pamięci i modlitwy za wszystkich zmarłych oraz tych którzy zginęli w obronie ojczyzny. Aby zachować pamięć o tych co odeszli do wieczności i potrzymać dziedzictwo wspólnoty narodów w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju odbyło się spotkanie polsko-ukraińskie podczas którego zapalono światło oraz odmówiono modlitwę za wszystkich zmarłych.

Podczas spotkania uczestnicy podzielili się wiedzą o praktykach, wierzeniach i obrzędach  związanych ze świętem zmarłych.

Więcej…
 
Światowy Dzień Chleba, Walki z Głodem i Niedożywieniem oraz Ukraiński Dzień Kozactwa PDF Drukuj Email
środa, 19 października 2022 08:57

Więcej…Dnia 18.10.2022 r. przy pięknej jesiennej pogodzie odbyła się uroczystość PCK w Biłgoraju poświęcona Światowemu Dniu Chleba, Walki z Głodem i Niedożywieniem oraz Ukraińskiego Dniu Kozaków Dońskich.

Uroczystości odbywały się przy OR PCK gdzie rozdawano potrzebującym talerz gorącej zupy, chleb, kanapki oraz paczki. Część integracyjna z uchodźcami odbyła się w miejskim parku Solidarności, gdzie przy odpowiedniej dekoracji, z udziałem dzieci odbyła się część patriotyczna podczas której padały słowa podziękowania dla Polaków za ofiarność i pomoc narodowi ukraińskiemu.

Poprawiony: środa, 19 października 2022 12:35
Więcej…
 
W Biłgoraju założono nowy klub HDK PDF Drukuj Email
piątek, 19 sierpnia 2022 09:02

Więcej…Dnia 18.08.2022 r. z inicjatywy 23 pracowników Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, którzy są jednocześnie Honorowymi Dawcami Krwi, został założony przy Starostwie Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Obecny na spotkaniu założycielskim Pan Andrzej Szarlip - Starosta Biłgorajski wyraził pełną aprobatę i wsparcie działań tej jakże pięknej i ważnej dla społeczeństwa inicjatywie. Na spotkaniu byli obecni: Piotr Małysza - Prezes Klubu przy OR PCK oraz Edward Kurzyna - Kierownik Biura OR PCK.

Poprawiony: piątek, 19 sierpnia 2022 09:07
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 50