image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Świętujemy 105 urodziny PCK! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2024 10:58

Więcej…Polski Czerwony Krzyż powstał 18 stycznia 1919 roku w Warszawie, dwa miesiące po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Od początku swego istnienia głęboko związany był z historią Polski.

Polski Czerwony Krzyż od 105 lat odpowiada na aktualne potrzeby społeczne. Pod znakiem czerwonego krzyża działają ludzie, którzy służą drugiemu człowiekowi. Niezależnie od pochodzenia, poglądów, czy orientacji politycznej: wszystkich nas łączy potrzeba bezinteresownego pomagania. Wielu wolontariuszy niosąc ratunek innym, poświęca się tracąc własne zdrowie lub nawet życie. Każda z tych osób zasługuje na ogromny szacunek i pamięć. Organizacja stale pomaga m.in. osobom potrzebującym wsparcia, dzieciom i osobom starszym, chorym i rannym, migrantom i uchodźcom.

Więcej…
 
Wigilia dla osób samotnych, bezdomnych i uchodźców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 stycznia 2024 10:48

Więcej…Biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża od wielu lat zaprasza wszystkie osoby bezdomne, potrzebujące i samotne, czujące potrzebę godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia do wspólnego spędzenia czasu przy wigilijnym stole.

Nie wszyscy mają ciepły dom i rodzinę, z którą można zasiąść przy wigilijnym stole i poczuć świąteczną atmosferę podzielić się opłatkiem i zjeść typowo świąteczne potrawy i wspólnie pośpiewać kolędy.

Więcej…
 
Gala Honorowych Dawców Krwi powiatu biłgorajskiego PDF Drukuj Email
piątek, 24 listopada 2023 12:10

Więcej…Ponad 100 krwiodawców z powiatu biłgorajskiego, wzięło udział w regionalnym spotkaniu, które odbyło się 23 listopada 2023 roku w Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Starym gm. Księżpol.

To był niezwykle ważny dzień dla honorowych dawców krwi, podczas której wręczono wyróżnienia aż 70 krwiodawcom. Było KRYSZTAŁOWE SERCE dla Jana Komana - krwiodawcy z Aleksandrowa, 8 HDK - Zasłużony dla Zdrowia Narodu, OH PCK. Tytuł ZHDK otrzymało 47 krwiodawców, 8 medali pamiątkowych z okazji 65-lecia HDK PCK, statuetki dla dwóch krwiodawców na zakończenie oddawania krwi, oraz dwie okolicznościowe statuetki dla uczennic w konkursie literackim o Kropelce krwi...

Poprawiony: piątek, 24 listopada 2023 12:14
Więcej…
 
Dzień Walki z Głodem i Dzień Chleba PDF Drukuj Email
wtorek, 17 października 2023 10:22

Więcej…16 października w biłgorajskim Oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża celebrowano Dzień Walki z Głodem i Dzień Chleba.

Ponad 40 osób skorzystało w tym dniu z ciepłego posiłku oraz paczki żywnościowej. Do wspólnego świętowanie zaproszone zostały osoby ubogie, samotne, znajdujące się w trudne sytuacji materialnej i rodzinnej.

Do tegorocznej kampanii włączono konkurs plastyczny dzieci klas 0 pt. "Z pola na stół".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 50