image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
V Senioriada w Biłgoraju PDF Drukuj Email
czwartek, 23 stycznia 2020 08:29

Więcej…Na uczestników czekała rywalizacja sportowo - rekreacyjna oraz quizy i konkursy. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki.

W wydarzeniu udział wzięło dziesięć drużyn, w tym siedem z Biłgoraja, dwie z Janowa Lubelskiego i jedna z Frampola.

- Organizowana przez nas od 5 lat Senioriada, to zawody sportowo - rekreacyjne przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Uczestnicy mogą sprawdzić swoją kondycję fizyczną, koordynację ruchową i miło oraz aktywnie spędzić czas. Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim dobra zabawa. Podczas wydarzenia nie zabrakło także wspólnych konkurencji, w których sprawdzić mogli się dziadkowie i wnuczęta - przyznaje organizator Anna Walczak z OSiR Biłgoraj.

Więcej…
 
Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych PDF Drukuj Email
sobota, 28 grudnia 2019 12:16

Wieczerza Wigilijna dla osób samotnych, bezdomnych, ubogich i wykluczonych zorganizowana przez PCK w Biłgoraju.

Więcej…Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w ciągu roku. Właśnie dla tego tak ważne jest, aby w tym czasie nikt nie został sam. Z tej okazji Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju 23 grudnia 2019 r.  zorganizował Wigilię dla osób potrzebujących, samotnych, wykluczonych oraz tych, którzy nie są w stanie zorganizować sobie w domu takiej Wigilii, o jakiej zawsze marzyli. W ramach obchodów 100-lecie PCK zrodziła nam się inicjatywa, aby powrócić do organizowania Wigilii dla osób samotnych, ubogich, wykluczonych społecznie. Rozesłaliśmy kartki z zaproszeniami do wszystkich osób, nawet tych, których napotkaliśmy na ulicy. Pamiętam jeszcze w latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych organizowaliśmy takie Wigilię, później długo tego nie robiliśmy. Dopiero w tym roku wróciliśmy do organizacji tego typu spotkań. Widzimy, że ludzie są chętni. Jak rozmawiamy z naszymi podopiecznymi, to bardzo często mówią, że sami spędzają Wigilię, więc właśnie dla tego doszliśmy do wniosku, że czas powrócić do tej pięknej tradycji sprzed lat - opowiada Edward Kurzyna, Kierownik biura Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Na dzisiejszą uroczystość przygotowaliśmy kilka potraw Wigilijnych, między innym jest to: kapusta, groch, pierogi, śledzie, uszka, barszcz, ryba smażona, śledź,  więc było się czym poczęstować - dodaje.

Więcej…
 
Wieczerza Wigilijna PDF Drukuj Email
wtorek, 10 grudnia 2019 09:06

Więcej…Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju we współpracy z parafią pw. Św. Jerzego, Burmistrzem Miasta Biłgoraj oraz Państwowa Strażą Pożarną organizuje dnia 23.12.2019 r. o godz. 13:00 w świetlicy Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju przy ul. Dąbrowskiego 10 Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, ubogich i wykluczonych społecznie.

Dla większości będzie to jedyna okazja aby w godny sposób móc spędzić i spożyć wieczerzę w świątecznej atmosferze, zapomnieć o trudach dnia codziennego oraz otrzymać paczkę z produktami żywnościowymi.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o potwierdzenie do dnia 18 grudnia br. telefonicznie 84 686 26 61 lub osobiście w biurze PCK.

 
Gala Wolontariatu w CSK w Lublinie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 grudnia 2019 13:57

Więcej…4 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć na Gali Wolontariatu w CSK w Lublinie. Zjechały się tam wszystkie Kluby Seniora oraz Młodzież SIM przy PCK w województwie lubelskim (około 700 osób). Możemy się pochwalić naszą Młodzierzą, ponieważ została wyróżniona za swoje inicjatywy prowadzone lokalnie (miesiąc EKOŚWIRA), ale swój oddźwięk miała również w województwie podkarpackim. Seniorzy z kolei mogli się zaprezentować stoiskami z własnymi wyrobami czy rękodziełem. Biłgoraj przygotował pieroga po biłgorajsku dla poczęstunku wraz z możliwością zabrania przepisu na jego wyrób. Nie zabrakło też motywów świątecznych (bańki, choinki, aniołki, kwietniki...) przygotowywanych na zajęciach z rękodzieła. Serdeczne podziękowania dla pracowników Muzeum Biłgorajskiego, którzy pojechali z nami aby zaprezentować nasze stroje regionalne. Wyrazy wdzięczności również dla Starostwa, która przekazała dla innych Klubów podarunki w postaci przewodników po ziemi Biłgorajskiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36