image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Aktualności
Nowe pomieszczenie na Klub Krwiodawców PDF Drukuj Email
piątek, 12 lutego 2021 10:18

Więcej…Krwiodawcy z Biłgoraja mają swoje pomieszczenie w PCK w Biłgoraju - klub na prowadzenie spraw organizacyjnych.

Dzięki darczyńcom materiałów budowlanych oraz wytrwałej  pracy wielu osób zaangażowanych w adaptacje pomieszczenia po byłej kotłowni w PCK w Biłgoraju, udało się zorganizować pomieszczenie na Klub Krwiodawców. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano dnia 11.02.2021 r. - w dzień Światowego Dnia Chorego - którym krwiodawcy poprzez dar krwi, dają nadzieję na wyleczenie.

Koszt prac wraz z materiałami oszacowano na 12 tys. zł. Wszystkie materiały i prace budowlano-wykończeniowe udało się wykonać bez obciążania kosztami PCK.

Więcej…
 
XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Krwiodawców PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lutego 2021 12:31

Więcej…Dnia 30 stycznia w Majdanie Sieniawskim woj. podkarpackie, odbyło się  Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe Honorowych Dawców Krwi oraz działaczy i sympatyków. Organizatorem spotkania był Klub HDK "Nadzieja" przy OSP w Majdanie Sieniawskim wraz z Krajowym Kapelanem HDK o. płk. rez. Zenonem Surmą oraz Kapelan HDK Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. Ryszard Ostasz proboszcz parafii Tuczępy.

Krwiodawców z powiatu biłgorajskiego reprezentowali wraz ze sztandarem PCK przedstawiciele środowiska z miasta Biłgoraj, Majdanu Starego i Aleksandrowa pod opieką duchową ks. Adriana Borowskiego parafia Oleszyce  i ks. Kamila Kossaka parafia Majdan Stary.

Więcej…
 
Świąteczna paczka PCK dla potrzebujących PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 grudnia 2020 10:22

Polski Czerwony Krzyż w Biłgoraju od wielu lat wspiera osoby biedne,  samotne, starsze i chore w godnym przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…Święta to czas radości, miłości ale i wiary w dobrych i życzliwych ludzi gotowych nieść pomoc potrzebującym. To trudny okres dla osób ubogich. Aby im pomóc PCK zorganizował wyjątkową akcję - świąteczną paczkę dla potrzebujących, którą pragniemy objąć blisko 150 osób, w tym dla 50 samotnych z potrawami wigilijnymi. W te święta dzięki współpracy z OPS i szkołami, chcemy dotrzeć do seniorów i osób potrzebujących pomocy, pomimo trudności. W przypadku gdy osoba potrzebująca nie będzie mogła zgłosić się do nas to wolontariusze udadzą  się do każdego z podopiecznych z paczką, wigilijnym posiłkiem i świąteczną ozdobą.

Poprawiony: środa, 23 grudnia 2020 14:38
Więcej…
 
XIV akcja poboru krwi w Majdanie Starym PDF Drukuj Email
środa, 26 sierpnia 2020 08:04

Więcej…W imieniu organizatorów akcji poboru krwi w Majdanie Starym, oraz osób chorych którym ta krew ratuje życie i daje nadzieje na wyzdrowienie, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zgłosiły się i oddały krew dnia 23.VIII.2020 r. tj. podczas XIV akcji.

Akcji patronował i upominki ufundował właściciel firmy transportowej ze Smólska Dużego Pan Stanisław Hanas.

Poprawiony: środa, 26 sierpnia 2020 08:08
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 40