image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

Wielkanoc z PCK PDF Drukuj Email
wtorek, 25 kwietnia 2023 10:07

Wielkanoc z PCKPodczas kolejnych Świąt Wielkanocnych Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju pamiętał o osobach/rodzinach potrzebujących. Tuż przed świętami wydano 110 paczek z pomocą żywnościową a wartość oszacowano na 7 700zł. Produkty do paczek pozyskane podczas zbiórek na terenie miasta oraz wsparcia "Biedronki" tzw. E-kody.

Ponadto 90 osób wzięło udział dnia 13.04.2023 r. w śniadaniu wielkanocnym przygotowanym przez biłgorajski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie poprzedzone było warsztatami w przygotowaniu stroików, malowania pisanek oraz pieczenia babeczek. Uczestniczyły w nim osoby samotne, opuszczone, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej oraz uchodźców z Ukrainy.

W wydarzeniu udział wzięli Starosta Powiatu Biłgorajskiego Andrzej Szarlip oraz Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Nie zabrakło Proboszcza Parafii pw. Św. Jerzego Ks. Romana Sawica, który odmówił modlitwę i poświęcił pokarmy. Pogoda pozwoliła, by stoły zostały ustawione w ogrodzie. W obsługę spotkania zaangażowała się młodzież szkolna, a także wolontariusze działający przy PCK.

Wielkanoc z PCK Wielkanoc z PCK Wielkanoc z PCK
Wielkanoc z PCK Wielkanoc z PCK Wielkanoc z PCK