image1 image2 image3
Jesteś tutaj:

Krwiodawstwo

Krwiodastw

Opieka nad chorym

Opieka nad chorym w domu

Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc

8 maja Światowy Dzień CK i CP w Biłgoraju PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2022 10:34

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego PółksiężycaKażdego roku 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym świętujemy wyjątkowość, jedność i siłę naszego Ruchu, a przede wszystkim promujemy zasady humanitaryzmu, życzliwości i poszanowania godności dobrego człowieka.

Z tej też okazji na placu przed budynkiem PCK w Biłgoraju usadowiono maszt i zorganizowano uroczyste podniesienie flagi PCK. W uroczystości wzięli udział działacze biłgorajskiej organizacji czerwonokrzyskiej.

W tym roku tematem Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca jest ŻYCZLIWOŚĆ, jako uniwersalne pojęcie wpisujące się w jedną z naszych 7 podstawowych zasad - Humanitaryzm. W tym dniu i nie tylko chcemy połączyć ludzi poprzez proste gesty życzliwości. Takie jak Proszę, Dziękuję i Przepraszam.

Każdy uwielbia takie gesty, kiedy okazuje się komuś życzliwość albo ktoś okazuje ją nam. W czasie, gdy musimy się mierzyć z konfliktami zbrojnymi, pandemią i kataklizmami, w czasie, gdy świat jest podzielony, drobne gesty życzliwości znaczą jeszcze więcej. I chociaż mogą wydawać się nam małe, te czyny mogą mieć ogromny wpływ na ludzi, którym pomagamy. Wywołują efekty znacznie wykraczające poza to, co mogliśmy sobie wyobrazić. Udzielając się społecznie i pracując  na rzecz osób potrzebujących, a obecnie na rzecz uchodźców wojennych staramy się okazywać życzliwość a w zamian otrzymujemy wzruszające słowa podziękowania.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca